Recenzja gry

 
 
 
Super Mario: Druga Strona Medalu - arev, Mertruve
(ravenone)

maker: XP
gatunek: RPGDOWNLOAD

Po Kwadracie, czas na odkurzenie innej wiekowej już produkcji. Konkursowy projekt areva i Merta przedstawia nam hydraulika Mario z całkiem innej perspektywy.

Fabuła:

Otóż Mario, dotychczas bohater gier wideo, tutaj jest dążącym do celu okrutnikiem, który bez skrupułów zabija biedne grzybki i inne stworzenia. Po zniszczeniu kolejnej wioski ucieka dalej. W pogoń za nim wyrusza para grzybków, która poprzysięga zemścić się na Mario.
Ukazanie jednej z najbardziej rozpoznawanych ikon gier od innej strony było świetnym pomysłem. Reszta historii jest już raczej standardowa - zbieranie drużyny, pokonywanie kolejnych przeciwników i finałowa walka. Niemniej - warto zagrać i zobaczyć, jak owa opowieść się kończy.

Mechanika:

W grze uświadczymy kilka elementów znanych z gier o Mario. Będziemy skakać po dużych grzybach, zbierać monety, wchodzić do rur czy pukać w skrzynie ze znakami zapytania. Całość jest okraszona oryginalnymi dźwiękami i soundtrackami z komercyjnego hitu.
Turowy system walki został zrobiony na zdarzeniach. W pierwszej chwili robi pozytywne wrażenie - ładne chary postaci, doskakiwanie do przeciwnika i wyświetlanie ilości zdrowia w postaci serduszek. Jednak po dwóch, trzech starciach wieje już nudą. Wciskamy enter i zabieramy przeciwnikowi jeden punkt życia. Potem rywal robi to samo. Kolejne levele (uzyskiwane po zebraniu 100 monet) nie przyniosą nam dodatkowych umiejętności bitewnych, a jedynie zwiększą naszą żywotność. Ilość walk w grze jest dość spora, dlatego tym bardziej boli ich prostota. Dopiero finałowe starcie dostarcza większych emocji i dodatkowych smaczków. Po kilku minutowej potyczce wygrałem mając jedną postać z jednym punktem życia. Niezły fart, albo dobrze zbalansowany pojedynek:).

Grafika:

Klimat gry potęgują proste, kolorowe grafiki. Wygląd lasu czy grzybowej przełęczy jest iście sielankowy i świetnie wpasowuje się w charakter rozgrywki. Na uwagę zasługują również charsety postaci, zwłaszcza podczas walki. W klimat wpisuje się też windowskin, ale wygląda znośnie jedynie przy dialogach. Wczytywanie czy zapis gry jest co najmniej nieczytelny.

Zakończenie:

Zważywszy na to, że jest to gra konkursowa, należą się duże brawa. Świetny humor, solidne wykonanie i niezłe zakończenie czynią tą grę lekką, łatwą i przyjemną.

PLUSY:
- sposób przedstawienia historii Mario
- elementy z gier o hydrauliku
- oprawa graficzna

MINUSY:
- nudna i prosta walka


FABUŁA: 4/6
GRAFIKA: 4/6
KLIMAT: 4/6
MUZYKA: 4/6
MECHANIKA: 3/6

ŁĄCZNA OCENA: 4-