Recenzja gry

 
 
 
Nocny Bus - Ska'ciu
(PInroz)
data wydania: czerwiec 2016
maker: 2003
gatunek: symulator

 

DOWNLOAD

Praca kierowcy autobusu dla większości z nas nie jest spełnieniem marzeń. Jednak możecie wczuć się w rolę kierowcy dzięki nowej produkcji Ska'cia. Ta gra nie powali nas na kolana, lecz fanom wszelakich symulatorów jazdy pojazdem miejskim się spodoba, a w szczególności fanom gry Desert Bus :)

Fabuła:

Fabuła jest dość banalna, wcielamy się w kierowcę autobusu dalekobieżnego trasy Warszawa –Katowice. Musimy przejechać pojazdem z punktu A do punktu B. Jakby tego było mało, pracujemy w środku nocy. I tu fabuła (jeżeli można by tak nazwać) się tu kończy. A w grze czeka nas bezkresna jazda prostą drogą do Katowic. A bilet w jedną stronę kosztuje zaledwie 6zł :).

Mechanika:

NocnyBus może się śmiało pochwalić ciekawie zbudowaną mechaniką. Po odpaleniu ''RUSZAJ'' wita nas ekran, w którym za pomocą kursora kierowanego strzałkami możemy ustawić poziom trudności, otoczenie, różne przedmioty, które przyozdabiają nasz autobus i wiele, wiele więcej. Po wszystkim możemy w końcu ruszać. Podczas jazdy musimy jedynie pilnować, by naszego autobusu nie przechylało na krawędzie jezdni. Jeżeli tego nie dopilnujemy, to możemy spowodować kolizje. Mamy również możliwość rozpędzenia autobusu, co prawda nie daje to nic specjalnego, ale fajnie tak jechać na prostej i pustej drodze ponad 200 kilometrów na godzinę. Jednak trzeba uważać, gdyż gry w żaden sposób nie można zapisać, ani spauzować. Jeżeli uderzy się o krawędź jezdni grę zaczyna się od nowa.

Wesoły autobus:

W trakcie jazdy możemy usłyszeć losowe komentarze pasażerów oraz zmienić 10 stacji na swoim radiu. Co ciekawe, nie jest to zupełnie obojętne dla pasażerów, więc możemy się spodziewać różnych reakcji towarzyszy podróży na dany rodzaj stacji radiowej. A otoczenie? Cóż potrafi nas losowo ciekawie zaskoczyć... zmienna pogoda, możliwość przypadkowego spotkania zwierzęcia na drodze i dużo więcej. Całość dodaje sporego realizmu grze, za co jest spory plus.

Zakończenie:

Gra jest dość ciekawie rozbudowana, lecz przy dłuższym graniu może być nudna i męcząca, Jednak osobom, którym podoba się tego typu gatunek gier, na pewno przypadnie do gustu. Gra powstała zaledwie w jeden tydzień, a jak się prezentuje i czy warto zagrać w NocnyBus? Przekonajcie się sami.


PLUSY:
-Rozbudowana mechanika
-Komentarze pasażerów
-Na drodze coś się dzieje!
-Realizm rozgrywki


MINUSY:
-Gra po dłuższej rozgrywce nudzi


GRAFIKA: 4/6
KLIMAT: 3/6
MUZYKA: 3/6
MECHANIKA: 5/6

ŁĄCZNA OCENA: 3+