Recenzja gry

 
 
 
Przygnębiająca opowieść bezbronnego pieska porzuconego w ciemnym lesie - Dragon Kamillo & Reptile
(PInroz)

data wydania: marzec 2016
maker: 95
gatunek: przygodówka

 

DOWNLOAD

Często najlepszym pomysłem na fabułę jest tragedia! Straszna, tragedia, która sprawi, że podczas rozgrywki zaczniemy współczuć danej postaci. A współczucie będzie jeszcze większe, kiedy okaże się że owa postać jest słodkim, niewinnym pieskiem. Gra autorstwa Dragon Kamillo, który we współpracy z samym Reptilem prezentują grę, przy której obrońcy praw zwierząt z pewnością będą mieli dużo do powiedzenia ;p

Fabuła:

W grze wcielimy się w pewnego psa, który został porzucony przez okropnego właściciela w lesie. A pies jak to pies, nie poddaje się i za wszelką cenę stara się wrócić do domu. Sama fabuła jest nie tyle banalna, co prosta w odbiorze. Dlatego wszyscy, którzy lubią proste przygodówki, na pewno nie będą przywiązywać wagi do linii fabularnej, a sama gra sprawi im czystą przyjemność. Na uwagę jednak zasługuje fakt, że gra ma kilka różnych zakończeń. I to od naszych poczynań zależy, co stanie się z psem.

Mechanika:

Poza tym, że poruszamy się psem i wykonujemy proste czynności typu przynieś to i owo, w grze nie ma żadnych skomplikowanych zdarzeniówek. Mamy możliwość interakcji z napotkanymi mieszkańcami lasu, dzięki czemu w grze doświadczamy jakichś ekstremalnych wydarzeń. Co ciekawe, poza głównym menu, nie uświadczymy żadnych tekstów pisanych. Cała rozgrywka jest oparta o teksty obrazkowe i ikonki. Same menu natomiast jest aż w trzech językach: japońskim, angielskim i polskim. Przez co gracz w pewnych sytuacjach może mieć problemy, z odpaleniem odpowiednich funkcji podczas rozgrywki. Ale dla osób, które znają RPG Maker 95, owe problem z pomieszanymi trzema językami nie powinny sprawiać żadnych kłopotów.

Muzyka i grafika:

Muzyka jest w grze bardzo przyjemna, spokojna i zdecydowanie doskonale dopasowana do gry. Grafika jak na RPG Maker 95 wygląda nawet ciekawie. Mapping jest na przyzwoitym poziomie. Zwiedzanie lasu w psiej skórze, utrzymująca się w tle przyjemna melodia nadają grze swoistego klimatu. Lecz moim zdaniem mogło być o wiele lepiej.

Zakończenie:

''Przygnębiająca opowieść bezbronnego pieska porzuconego w ciemnym lesie'' jest prostą, lecz zarazem ciekawą przygodówką. Gra się w nią przyjemnie, i na pewno polecił bym ją każdemu zarówno miłośnikom gier przygodowych jak i miłośnikom psów.


PLUSY:
-Kolorowa grafika
-Kilka różnych zakończeń
-Teksty obrazkowe :)


MINUSY:
-Problem z menu głównymFABUŁA: 3/6
GRAFIKA: 4/6
KLIMAT: 4/6
MUZYKA: 4/6
MECHANIKA: 2/6

ŁĄCZNA OCENA: 4-